Vojtěch Adamčík

Pochází z Českých Budějovic. Na klavír začal hrát ve čtyřech letech pod vedením Mgr. Jiřiny Riesové na ZUŠ Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Během jedenáctiletého studia na ZUŠ dosáhl mnohých koncertních a soutěžních úspěchů, jak v rámci ČR, tak i mezinárodně.

V roce 2012 začal studovat českobudějovickou Konzervatoř v oboru hra na klavír u Mgr. Dinary Suleymanové. Studium zakončil absolutoriem na jaře 2018. V současnosti studuje pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v oboru angličtina a hudební výchova.

Od roku 2013 se aktivně věnuje muzikálové hudební kompozici, na svém kontě má nyní již tři uvedené tituly – Úděl osudu (2014), Cyrano (2016) a Zaslaná pošta (2019). Aktuálně píše se svými kolegy Janem Batystou a Filipem Šinknerem nový muzikál, který by měl mít premiéru v létě 2021. Za svou skladatelskou činnost získal několik ocenění, například Cenu za nejlepší hudbu (muzikál Úděl osudu) na soutěžní přehlídce amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava 2014 nebo Cenu za hudbu k muzikálu Cyrano na celostátní přehlídce Divadelní Piknik Volyně 2017.

V roce 2018 se začal věnovat dirigování, nejdříve jako dirigent divadelního orchestru svého muzikálu Zaslaná pošta, od podzimu téhož roku též jako dirigent smyčcového orchestru ZUŠ Zavadilka, s nímž v listopadu 2019 absolvoval dvoutýdenní koncertní turné po Spojených státech amerických.

Od června 2019 je šéfem nového Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Zde zastává též pozici hudebního skladatele a dirigenta.

Aktivně vypomáhá v orchestru Jihočeského divadla jako externí hráč na keyboard v muzikálech Zpívání v dešti a Evita, u druhého jmenovaného díla měl na starosti i korepetice a hudební přípravu sólistů. Od podzimu 2019 účinkuje v orchestru první české produkce muzikálového megahitu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall a zároveň se účastní muzikálu We Will Rock You (premiéra duben 2020) jako korepetitor a Piano Conductor (dirigent a klavírista). Externě spolupracuje též s Městským divadlem Kladno, kde v současnosti vystupuje v muzikálu Miluju Tě, ale…, u tohoto díla nejen korepetoval všechny účinkující, ale také mu byla svěřena úloha hudebního nastudování s kapelou, která představení živě doprovází.

Pravidelně koncertuje v rodném městě i mimo něj, ať už jako sólista (koncert Klasika/Film/Muzikál v listopadu 2017 v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích), nebo jako hráč v kapele (koncert Richard Pekárek 25, květen 2019 v Jihlavě).

V roce 2018 korepetoval českobudějovický ženský pěvecký sbor Vox Novus pod vedením Mgr. Petry Nové a spolu s ním se mimo jiné podílel na přípravě a provedení české premiéry Environmentální symfonie britského skladatele Charlese Mauleverera.

Mimo jiné se také věnuje výuce hry na klavír.