TISKOVÉ ZPRÁVY 

15.6.2020

Hudební divadlo Ze:Mě (dále též zkratka HDZ:M) vypisuje doplňkový konkurz na vedlejší role a role company do nové inscenace muzikálu Cyrano. Ta bude mít svou premiéru v KD Vltava v Českých Budějovicích 4. února 2021.

V návaznosti na koronavirové komplikace posledních měsíců se Hudební divadlo Ze:Mě rozhodlo odložit svůj pilotní projekt inscenace muzikálu Cyrano na příští rok. „Rozhodli jsme se pro posun premiéry, abychom měli jistotu, že průběh zkoušení již nic nenaruší,“ komentuje situaci ředitel a producent divadla Vojtěch Adamčík. „Bohužel posun tak náročného projektu má za následek odchod některých členů herecko-pěveckého ansámblu. Z tohoto důvodu vypisujeme na nově uvolněná místa doplňující konkurz,“ dodává.

Doplňující konkurz se bude konat ve čtvrtek 25. června 2020 od 13:00 v prostorách českobudějovického Divadla U Kapličky. Uchazeči si připraví 2 libovolné muzikálové písně v českém jazyce a 1 monolog z obecně známé divadelní tvorby. Přihlašování probíhá přes e-mail diana@hdzeme.cz nebo na webu www.hdzeme.cz

4. února 2021 pak diváky čeká premiéra zbrusu nové inscenace úspěšného muzikálu Cyrano autorů Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera. Režie a dramaturgie projektu se ujme David Cody, hudebního nastudování dirigent Jan Bubák a tanečních choreografií Lucie-Anna Zatloukalová za asistence Magdaleny Froňkové. Muzikál Cyrano se během původního uvádění v letech 2016 a 2017 dočkal velkého diváckého ohlasu v podobě více než 40 vyprodaných repríz a ze soutěží v Dačicích a Volyni si přivezl celkem 9 cen, včetně cen za hudbu, libreto, režii, kostýmy a nejlepší inscenaci. Vytvořením nové inscenace by tvůrčí tým rád oslovil širší diváckou základnu a též vytvořil novou dramaturgickou úpravu díla pro velká muzikálová jeviště.

Na uvedení inscenace muzikálu Cyrano navážou přípravy původní taneční show choreografek Lucie-Anny Zatloukalové a Magdaleny Froňkové a režisérky Marcely Laurinové, která bude mít premiéru na podzim 2021.