David Tomášek

Vrchní lektvarník ve Zvukové chýši.
Hlasový kouč. Zpěvový i mluvní raditel. Hlasivkový zpívatel. Zvukový zvučitel i učitel.
Příležitostný klavírní ťukátor a kytarový strunič. Utajený komponistér a textič.

To bylo tak… Nejdřív chodil do hudebky. Na piáno. Pak na dramaťák. Hodně recitoval.
I soutěžně. A taky hodně zpíval. Pak míň. Pak zas víc. Zpíval s kapelou. Pak v muzikálu. Tep královské krve. Velkou roli. Pak v kompačce. V muzikálu Cyrano. Taky různě zaskakoval. Za malé role. Pak i za větší. Přišel další muzikál. Zaslaná pošta. Hrál hlavního padoucha. Hrál ve studentských filmech. K jednomu složil hudbu. Ostatní skladby má v šuplíku. I kus muzikálu.

Základku dokončil na jihu. Na střední šel do Prahy. Studoval zvuk a obraz. Na Panský. Mixpulty, kamery a tak. Pak udělal zkoušky na konzervu. Na skladbu. Ale byl jedinej. Tak obor neotevřeli. Tak produkoval kulturní akce. Střihnul si ekonomickou vejšku. Pak zase studoval zvuk. Na SAE v Oxfordu. Pak se zvukem živil. Zvučil muziku, film, televizi. A hodně dabing. Disney a tak. Nejradši dělá písničkový filmy. Jako Kráska a zvíře. Nebo Vaiana. Nebo ten lev. Jak byl král. Nejvíc nejradši pracoval na Coco. Dycky u toho brečí. Bylo i nominovaný na ceny. Dabingový. Tak měl radost.

Má doma studio. Rád režíruje zpěváky při natáčení. Zpěvačky ještě radši.

Nedávno znova studoval. Zase v Oxfordu. Ale už dálkově. Hudební a zvukovou tvorbu. Napsal diplomku o produkci zpěvu. Zakončil to v září 2019. Teď je Master of Arts. Nadšeně zkoumá hlasové techniky. Mluvící i zpívací. Občas namlouvá reklamy. Nebo někomu něco. Jednou i logopedickou aplikaci. Obíhá různé workshopy. Zkoumá všemožné kurzy. I hodně zahraničních. Zpovídá lektory a režiséry. Rád se dělí o poznatky. Rád učí. Třeba Zvuk a multimédia. Na vejšce. Taky řeč a zpěv. Doma ve studiu. Nebo kde se dá.

Zbožňuje květnatá souvětí.

www.hlasovykouc.cz

https://www.linkedin.com/in/david-tomasek-b8560572